آلمان: دوره های پزشکی

ورود مسقتیم به دوره های پزشکی در آلمان بدون گذراندن دوره های پیش نیاز. .

دوره های لیسانس/فوق2500 یورو

در بهترین دانشگاههای ایتالیا درس بخوانید با هزنیه ای مناسب . این دوره ها به زبان انگلیسی و ایتالیایی برگزار میشود و شما می توانید یکی از دو زبان را انتخاب کنید. دانشجویان واجد شرایط می توانند از بورسیه هم برخوردار شوند

اموزش فوتبال همراه با یادگیری زبان

این دوره های تابستانی در شهر زیبای پراگ برگزار می شود. در طول دوره شما زبان انگلیسی و یا روسی را می توانید فراگیرید در طول آن فرزندان شما می توانند در کلاسهای آموزش فوتبال حرفه ای شرکت کنند

France2

نظام آمورشی اروپا

کانادا دارای یک نظام آموزشی قوی و منسجم است که از بودجه آموزش عمومی تامین می شود و مدیریت آن عمدتاً به صورت استانی است. در نتیجه، برخی از جنبه های نظام آموزش و پرورش می تواند بین استانها متفاوت باشد. با این حال ، از آنجا که سیستم آموزش و پرورش توسط دولت فدرال کنترل می شود ، سطح آموزش به طور مداوم در سرتاسر کشور بالا است. آموزش در صلاحیت هراستان است و برنامه درسی تحت نظارت استان اداره می شود.

مراحل آموزشی اروپا

ابتدائی تا دبیرستان

مراحل آموزش اولیه، شامل دوره های ابتدایی و متوسطه یا دبیرستان که عمدتا آموزش اجباری محسوب می شود، کلا 12 سال بطول می انجامد با تفاوت جزئی در بعضی استانها مثل کبک (11 سال) و انتاریو (13 سال). اصولا هر فرد تا سن 16 سالگی مشمول آموزش اجباری است که در برخی استانها مثل مانیتوبا، انتاریو و نیوبرانزویک تا سن 18 سالگی یعنی زمان فارغ التحصیلی از دبیرستان را هم در بر می گیرد. مسوولیت مقاطع تحصیلی اجباری عمدتا با استانها است و مسوولیت دولت فدرال فقط محدود به تامین آموزش و پرورش در کالج نظامی سلطنتی کانادا و تامین بودجه افراد بومی – ساکنین اولیه آمریکای شمالی – می شود.

شایان ذکر است که سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت کانادا حدود 6 درصد از درآمد ناخالص ملی کشور است که این رقم بالاتر از میزان متوسط بودجه آموزشی دیگر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) است و نمودار توجه خاص دولت کانادا به مقوله آموزش و پرورش است. در کنار مدارس و مراکز آموزشی دولتی کانادا،  مدارس و موسسات آموزشی خصوصی در کانادا نیز مشغول فعالیت هستند و متقاضیان کانادایی یا خارجی را با پرداخت هزینه شخصی پذیرا می شوند.

 

آموزش عالی

بعد از دوره متوسطه یا دبیرستان دو گزینه کالج با دوره های فنی – حرفه ای و دانشگاه برای تحصیلات عالی برای متقاضیان ادامه تحصیل وجود دارد.

کالجهای فنی – حرفه ای از دوره های کوتاه مدت تا میان مدت کاربردی تا دوره های کارشناسی کاربردی با مدرک کارشناسی ارائه می دهند که دوره های تحصیلی و مدارک کاربردی آنها بر اساس نیاز بازار کار کانادا تنظیم شده اند. با توجه به رشد سریع بازار کار در کانادا، تعداد زیادی از متقاضیان ادامه تحصیل متمایل به گذراندن دوره های فنی کاربردی در این کالجها و موسسات فنی – حرفه ای هستند تا بتوانند مهارت های مرتبط با دنیای بازار کار را سریعتر و در دوره های کوتاهتر بگذرانند و وارد بازار کار شوند. شرایط ورودی این کالجها نسبتا آسان تر از دانشگاه است.

شهریه کالجها برای یک سال تحصیلی بین 12 تا 15 هزار دلار کانادا است.

گزینه دانشگاه برای  متقاضیان تحصیلات عالی و آکادمیک بیشتر مورد نظر است. ورود به دانشگاههای کانادا برای دوره های 4 ساله کارشناسی شرایط ورودی و پیش نیازهای بالاتری دارد. دانشگاههای کانادا از سطح تحصیلی و آکادمیک بالایی در جهان برخوردارند و تسهیلاتی از قبیل بورس تحصیلی و تخفیف هم برای دانشجویان ممتاز ارائه می دهند. دوره های کارشناسی (4 .ساله)، کارشناسی ارشد (2 ساله) و دکترا (4 ساله) در دانشگاههای کانادا ارائه می شوند.

 

شهریه دانشگاه بین 14 تا 20 هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیلی ا

 

 

 

.

Close Menu