اسکالرشیپ 50 درصد شهریه

اگر خواستار تحصیل در کالجهای معتبر انگلستان هستید ما می توانیم برای شما درخواست اسکالرشیپ کنیم. از سن 14 سالگی تا 18 سالگی برای ورود به دانشگاههایی چون آکسفورد و کمبریح

دوره های همراه کار

دوره های فوق لیسانس همراه با کار در انگلستان. یک سال فوق لیسانس و یک سال کار با هماهنگی دانشگاه. دانشگاه به شما کمک می کند که کار پیدا کنید که مربتط با دوره تحصیلی شما باشد

آموزش در منچستر

دوره های اموزش فوتبال د

clouds-historical-time-tower-2251 (1)

نظام آمورشی انگلستان

نظام آموزشی درممالک پادشاهی متحده (UK) – شامل کشورهای انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی مشتمل بر پنج مرحله است: مقدماتی یا پیش دبستانی، ابتدائی، متوسطه، تکمیلی و عالی. تحصیل تمام وقت برای کودکان بین 5 تا 18 سال طبق قانون اجباری است. قبل از دوره ابتدائی والدین می توانند از دوره آموزشی پیش دبستانی استفاده کنند ولی بودجه دولت در این مرحله بسیار محدود است. برای دوره دبستان تا پیش دانشگاهی تحصیلات در مدارس دولتی رایگان است ولی مدارس خصوصی در همین مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان محلی و بین المللی، با هزینه شخصی و سطح آموزشی بسیار بالا دوره های تحصیلی را ارائه می کنند. به همین دلیل مدارس خصوصی انگلیس از شهرت بالایی در جهان برخوردارند و متقاضیان زیادی از سراسر جهان دارند که عمدتا از کشورهای ثروتمند برای تحصیل به انگلیس می روند. اکثر دانش آموزان  فارغ التحصیل از مدارس خصوصی برای تحصیلات عالی خود به دانشگاههای بسیار معتبر انگلیس راه می یابند.

 

مراحل آموزشی انگلستان

 

برنامه درسی سرتاسری  شامل پنچ مرحله کلیدی است.

مرحله کلیدی 1: سالهای مقدماتی، اول و دوم آموزش برای سنین 5 تا 7 سال

مرحله کلیدی 2: سالهای سوم تا ششم آموزش برای سنین 8 تا 11 سال

مرحله کلیدی 3: سالهای هفتم تا نهم آموزش برای سنین 12 تا 14 سال

مرحله کلیدی 4: سالهای تحصیلی 10 تا 11 برای سنین 15 تا 16 سال

مرحله کلیدی 5: سالهای تحصیلی 12 تا 13 برای سنین 17 تا 18 سال

ابتدائی تا دبیرستان

تحصیلات ابتدائی مراحل کلیدی 1 و 2، دبیرستان مراحل کلیدی 3 و 4 و پیش دانشگاهی یا تکمیلی مرحله کلیدی 5 را شامل می شوند.

در مدارس دولتی سالهای تحصیلی از 1 تا 13 نامگذاری شده اند. دانش آموزان خارجی در هر سال یا مقطع تحصیلی می توانند ثبت نام کنند و به سال تحصیلی مربوطه ملحق شوند به شرط آنکه تا سال تحصیلی ماقبل را در کشور خود کامل کرده و سطح زبان انگلیسی مورد نیاز را داشته باشند که ارزیابی سطح زبان معمولا از طریق تستهای زبان آنلاین توسط هر مدرسه یا کالج انجام می گیرد. دوران ابتدائی از سال 1 آغاز می شود و بیشتر دانش آموزان معمولا دوران متوسطه را از سال تحصیلی 7 (یعنی از 11 سالگی) شروع می کنند. در بعضی مدارس خصوصی دانش آموزان دبیرستانی از سن 13 سالگی یا حتی بالاتر (سال تحصیلی 9) هم می توانند به دوره متوسطه ملحق می شوند. در سن 16 سالگی (پایان مرحله کلیدی 4 و سال تحصیلی 11) همه دانش آموزان امتحانات موسوم به GCSE (دیپلم عمومی آموزش متوسطه) را در 8 تا 10 موضوع درسی می گذرانند که دو واحد درسی ریاضی و انگلیسی جزو واحدهای اصلی و اجباری است. مرحله کلیدی 5 برای دانش آموزان بین 16 تا 18 ساله (و گاهی 19 ساله) هست که پس از دو سال تحصیل پایانی دبیرستان منجر به امتحانات نهایی موسوم به A Levels برای ورود به دانشگاه می شود. رتبه های کسب شده در این مرحله برای انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه بسیار موثرند. یادآوری می شود که در سالهای اخیر سیستم آموزشی موسوم به IB (دیپلم بین المللی) که در بسیاری دیگر از کشورها رایج شده، در بعضی مدارس خصوصی انگلیس هم در کنار A Levels تدریس می شود.

بعد از تکمیل مرحله کلیدی 4 و کسب دیپلم عمومی آموزش متوسطه یا GCSE دانش آموزان خواهان ورود به دانشگاه باید دوره تحصیلات تکمیلی یا پیش دانشگاهی A Levels را بگذرانند. گزینه دیگری که در پیش روی دانش آموزان هست و بویژه برای آنان که وارد شدن به بازار کار را مد نظر دارند، گذراندن دوره های فنی حرفه ای است از قبیل دوره های GVNQ (مدرک سرتاسری عمومی حرفه ای) و BTEC (گواهینامه آموزش تجارت و فناوری). این دوره ها حرفه ای و مرتبط با کار هستند که برای تأمین نیاز کارفرمایان طراحی شده اند و دانشجویان را قادر می سازند تا بر اساس نیاز بازار کار به پیشرفت و تحصیلات بالاتر برسند و آموزش و مهارتهای مورد نیاز را کسب کنند. دوره های فنی حرفه ای BTEC برای یادگیری از رویکرد عملی استفاده می کنند، بدون از دست دادن نگاهی عمده به تئوری های موضوعی و برای جذب شدن به بازار کار مدارک قابل قبولی هستند علاوه بر اینکه پیش نیاز ورود به بیشتر رشته های مربوط در دانشگاه هم به شمار می آیند.

آموزش عالی

تحصیلات دانشگاهی

انگلیس (UK) یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای ادامه تحصیلات عالی در جهان است. دانشگاههای انگلیس (UK) دارای سطح علمی قوی و از اعتبار جهانی بالایی برخوردارند و هرسال بیش از 500 هزار دانشجوی خارجی را از سراسر جهان پذیرا هستند. در واقع یکی از مقاصد پیشرو در جهان برای دانشجویان بین المللی ، و دومین کشور محبوب برای تحصیلات عالی پس از آمریکا، دانشگاه های انگلیس از بهترین های جهان هستند و به طور مداوم در رده های جهانی عملکرد خوبی دارند. آنها همچنین برای تحقیقات و پژوهش در سطح جهانی شهرت زیادی دارند.

دانشجویان این فرصت را پیدا می کنند که دانش و تفکر منتقدانه، مهارتها و ارتباطات خود را برای موفقیت و پیشرفت حرفه ای توسعه دهند.

دوره های تحصیلی در انگلیس به طور کلی کوتاهتر از سایر کشورها است و به کاهش کلی شهریه و هزینه های اقامت کمک می کند.

دوره کارشناسی یا لیسانس معمولا 3 سال به طول می انجامد. دانشگاههای انگلیس برای دوره کارشناسی از طریق سیستم مرکزی پذیرش (UCAS) دانشجویان را انتخاب و پذیرش می کنند که گاه با دعوت به مصاحبه قبل از پذیرش نهایی همراه است. برای دانشجویان بین المللی حداقل پیش نیاز ورود به دانشگاههای انگلیس در مقطع کارشناسی برای رشته های غیر از پزشکی، داشتن دیپلم کامل متوسطه – معمولا با شرط معدل 14 به بالا – و مدرک زبان آیلتز با حداقل رتبه 6 می باشد. برای رشته های مرتبط با پزشکی (شامل دندانپزشکی و دامپزشکی) شرایط ورود به دانشگاه مشکلتر است. انگلیس از معدود کشورهای پیشرفته است که دانشجویان خارجی را برای رشته های مرتبط با پزشکی هم می پذیرد.

 

امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با کیفیت بالا در اکثر دانشگاه های انگلیس وجود دارد که برخی از دانشگاه ها با ارائه بورس تحصیلی و کمکهای مالی بویژه برای تحقیقات علمی و پژوهش و فناوری، برای دانشجویان ممتاز امکاناتی فراهم می کنند.

 

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در انگلیس متفاوت است و بستگی به دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی دارد. بطور کلی برای دوره های عملی و آزمایشگاهی شهریه دانشگاهها بیشتر است. بطور متوسط شهریه یک سال تحصیلی در انگلیس بین 10 تا 18 هزار پوند برای مقطع کارشناسی و بین 12 تا 19000 پوند برای مقاطع بالاتر می باشد. رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هزینه های بیشتری دارند. هزینه های زندگی دانشجویی در انگلیس شامل هزینه خوابگاه، خورد و خوراک، پوشاک و حمل و نقل بطور متوسط بین 900 تا 1100 پوند در ماه است. در شهرهای کوچکتر هزینه های مسکن و اقامت کمتر است.

Close Menu