پزشکی ودندان پزشکی

در بهترین دانشگاههای روسیه از جمله سنت پطرز بورک و مسکو. هزینه سالیانه 4200 دلار

دوره های فاندیشن دندان/ پزشکی

خواستار تحصیل پزشکی هستید می توانید دوره های فاندیشن را در روسیه بگذرانید و پس از ان وارد دوره های پزشکی روسیه و یا دیگر کشورها بشوید

Russia3
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

نظام آمورشی روسیه

نظام آموزشی روسیه فعلی و بیشتر کشورهای همجوار آن از قبیل اوکراین و بلاروس، نشئت گرفته از سیستم آموزشی شوروی سابق است که صرف نظر از ایدئولوژی حاکم آن زمان، از سطح آموزشی نسبتا بالایی برخوردار بود و منجر به کسب عناوین و مقامهای مختلف توسط دانشمندان روسی در عرصه های مختلف بین المللی می گردید. البته اصلاحات سیاسی – اجتماعی در سالهای نود میلادی باعث تغییراتی در زمینه آموزشی این کشور شد که از مهمترین این تغییرات شاید بتوان به تاسیس تعداد زیادی موسسات آموزشی خصوصی برای دوران متوسطه و آموزش عالی اشاره کرد که تحصیلات غیر رایگان را برای اتباع این کشور – و نیز خارجیان علاقمند به تحصیل در روسیه – در دسترس قرارداد. با تاسیس مدارس خصوصی در کنار مدارس دولتی حق انتخاب والدین برای گزینش مدرسه محل تحصیل فرزندان افزایش یافت. در میان موسسات آموزش عالی نیز واحدی تحت عنوان واحد آموزش آزاد دایر گردید که آموزش در آن با پرداخت هزینه همراه بود.

مراحل آموزشی روسیه

ابتدائی تا دبیرستان

دوران تحصیل پیش از دانشگاه در روسیه شامل سه مقطع آموزش ابتدائی، متوسطه مقدماتی و متوسطه تکمیلی است که از سنین 6 سالگی تا 17 سالگی را در بر می گیرد. مقاطع تحصیلی به این شرح می باشند:

          مقطع آموزش ابتدائی شامل 4 سال از 6 تا 10 سالگی.

          مقطع آموزش متوسطه مقدماتی شامل 5 سال از 10 تا 15 سالگی.

          مقطع آموزش متوسطه تکمیلی شامل 2 سال از 15 تا 17 سالگی.

در پایان تحصیلات متوسطه تکمیلی مدرک گواهینامه اتمام دوره تحصیلی به دانش آموزان اعطا می شود. امروزه در روسیه در پایان دوره متوسطه، آزمون جامعی در سرتاسر کشور برگزار می شود و با توجه به نتیجه این آزمون فرد می تواند موسسه آموزش عالی دلخواه خود را انتخاب کند. تعدادی از مدارس بین المللی در روسیه – عمدتا مسکو و شهرهای بزرگ – وجود دارند که آموزش به زبان انگلیسی و یا به زبان‌های دیگر را ارائه می‌دهند. بعضی دانشگاههای دولتی و خصوصی نیز برخی دوره های حرفه ای و تخصصی را در مقطع کارشناسی به بالا به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

 

آموزش عالی

در گذشته تحصیلات عالیه در روسیه پنج ساله بوده و منجر به کسب گواهی کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس می شد. اما امروز در روسیه همانند سیستم آموزشی در بیشتر اروپا، تحصیلات عالی به دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تقسیم می شود. دانشگاههای این کشور در آغاز فصل بهار برای اطلاع رسانی و گزینش و پذیرش دانشجو، طی مراسمی درهای خود را بروی دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدارس باز می کنند تا پاسخگوی سوالات آنان در مورد انتخاب رشته و دانشگاه باشند. در این مراسم بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان با اساتید دانشگاهها دیدار نموده و سوالات خود را پیرامون تحصیل در موسسات آموزش عالی مطرح میکنند.

اولین دوره آموزش عالی در روسیه یعنی مقطع لیسانس یا کارشناسی، دوره 4 ساله است که دوره عمومی است و در پایان این دوره، با موفقیت در آزمون پایانی، به دانشجو مدرک لیسانس اعطا می شود. این مدرک برای ورود به بازار کار معتبر است و یا دانشجو می تواند به تحصیلات در دوره های بالاتر ادامه دهد. بعد از لیسانس دانشجو می تواند برای کسب تجربه عملی و تخصص به تحصیل ادامه داده و دوره تکمیلی را که بیشتر بر کار عملی و تخصص تمرکز دارد بگذراند و در پایان آن با دفاع از پایان نامه، مدرک لیسانس تخصصی 5 ساله کسب کند که نشان دهنده تخصص فرد در کار عملی همراه با دانش فنی مورد نیاز خواهد بود.

برای دانشجویان بین المللی تحصیل در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی به زبان روسی امکان پذیر است که قبل از آن دوره یکساله پایه (Foundation) را برای فراگیری زبان روسی باید بگذرانند. همراه با زبان اصلی روسی، تعدادی از دانشگاههای روسیه (و نیز اوکراین) بعضی از دوره های دانشگاهی را به زبان انگلیسی هم  برگزار می کنند که بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد هست. دانشگاههای خصوصی در این زمینه بیشتر فعال هستند و دوره های تحصیلی بیشتری به زبان انگلیسی دارند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه و اوکراین معمولا نیازی به مدرک رسمی زبان از قبیل آیلتز نیست و با تست زبان یا مصاحبه ارزیابی زبان انجام می شود.

در روسیه برای دوره های مرتبط با پزشکی دانشجویان واجد شرایط خارجی هم امکان پذیرش دارند – تحصیل در این رشته ها عمدتا به زبان روسی است.

هزینه تحصیل در دانشگاههای روسیه و اوکراین بین 2000 تا 8000 دلاردر سال است.  بستگی به رشته تحصیلی، زبان تحصیل (روسی یا انگلیسی) و محل تحصیل (دانشگاه دولتی یا خصوصی) دارد.

Close Menu